This page is a translated version of the page Scholarships and the translation is 88% complete.
Outdated translations are marked like this.

Вікіманія 2017, 13-та щорічна міжнародна конференція руху Вікімедіа, пройде з 9 по 13 серпня 2017 року в Монреалі в Канаді. Програма стипендій Фонду Вікімедіа пропонує обмежену кількість стипендій для покриття витрат обраних осіб на поїздку, реєстраційний внесок на конференцію та проживання під час відвідання Вікіманії, використовуючи кошти, що виділяє Фонд Вікімедіа (ВФМ).

Важливі дати

Передбачається наступний графік роботи Програми стипендій Фонду Вікімедіа:

  • Початок прийому заявок на стипендії: 6 січня 2017   Done
  • Закінчення прийому заявок на стипендії: понеділок 20 лютого 2017   Done
  • Фаза 1 попередньої оцінки заявок Фондом Вікімедіа: кінець лютого 2017   Done
  • Заявники повідомляються про результати Phase 1: початок березня 2017.   Done
  • Інформування заявників про фінальне рішення: на початку квітня 2017
  • Остаточний список осіб, що отримають стипендію, оголосять 1 травня 2017

Мета

  • Зробити Вікіманію 2017 успішною і продуктивною міжнародною конференцією, пропагуючи обмін досвідом між учасниками на вікі- та позавікі-теми
  • Сприяти ширшому представництву учасників на конференції, допомагаючи групі різних учасників від руху Вікімедіа прийняти участь у ній
  • Сприяти ширшому збагаченню вікіспільнот завдяки тому, що учасники ділитимуться своїм вікіманійним досвідом та засвоєними уроками зі своїми домашніми спільнотами
  • Сприяти пошуку нових шляхів взаємодії, створенню нових матеріалів і покращенню існуюючих

Детальніше про стипендії

Цього року ФВМ буде надавати два види стипендій для відвідання Вікіманії:

  • Повна стипендія, котра покриває наступні витрати:
    • Подорож туди й назад
    • Групове розміщення
    • Плату за реєстрацію на конференції
  • Часткові стипендії, які лише покриють:
    • Групове розміщення
    • Плату за реєстрацію на конференції

Щодо стипендій від Фонду Вікімедіа (а також деяких регіональних відділень) загальна кількість наданих стипендій залежить від загального бюджету, виділеного на стипендії у 2017 році. Однак передбачається, що 90% остаточного бюджету піде на повні стипендії, і 10% — на часткові. Остаточна кількість стипендій буде визначена на Phase 3, коли обиратимуться остаточні стипендіати. У попередні роки це було 70—90 повних стипендій та 20—30 часткових, залежно від фінальних витрат.

Повні стипендії підлягають квотуванню, в той час як для часткових стипендій, як правило, немає географічних чи мовних обмежень; дивіться нижче детальнішу інформацію про приблизну кількість стипендій від ФВМ та інших організацій Вікімедіа.

У заявці на стипендію кожен заявник повинен вказати тип стипендії, на яку він подається. Однак, заявник може обрати опцію «Я подаюсь на повну стипендію, однак зможу взяти участь за умови отримання часткової стипендії». Заявники, котрі обрали «Я подаюсь на повну стипендію, однак зможу взяти участь за умови отримання часткової стипендії» спочатку розглядатимуться як кандидати на отримання повної стипендії й лише у разі, якщо не отримають повну стипендію, після цього будуть розглядатися як кандидати на отримання часткової стипендії.

Будь ласка, див. FAQ за детальною інформацією про те, які витрати покриваються стипендіями, а також які витрати очікується, що стипендіати покриватимуть за власний кошт.

Стипендії, що виділяються організаціями Вікімедіа

The WMF is not the only organization offering scholarships for Wikimania 2017; other Wikimedia organizations such as chapters and thematic organizations may also be offering their own scholarships. We will list them below as we get confirmation about their program, so check back here in early 2017.

  • Wikimedia Germany та Wikimedia Austria надають власні стипендії: 20 і 7 стипендій відповідно. Будь ласка, відвідайте joint project page для детальної інформації (тільки німецькою мовою).
  • Wikimedia Nederland is also offering a limited number of scholarships for Wikimedians from the Netherlands or active on the Dutch language projects. Applications before May 5 to info(at)wikimedia(dot)nl. More info (in Dutch) on the Wikimedia Nederland wiki
  • Wikimedia Italia is also offering 6 scholarships (applications open from 28 April to 14 May). Please visit the program page for further information (Italian only).
  • Wikimedia Taiwan is also offering a place of scholarship (applications open from 1 to 17 May). Please visit the program page for further information (Chinese only).

Право на подачу заявки

Будь-який активний дописувач проекту Вікімедіа або волонтер Вікімедіа будь-якого роду, будь-звідки, може подавати заявку на стипендію. Оскільки програма підтримує участь волонтерів, ті, чия участь пов'язана з оплачуваною роботою, не мають права на стипендію, включаючи полачуваних чи контрактних працівників будь-якої Вікімедіа-організації. Частко-оплачувані, інтерни і працюючі студенти виключаються із цього правила.

На відміну від попередніх років, активність у межах руху Вікімедіа буде основним критерієм оцінки. Участь у невікімедійних ініціативах з вільних знань, вільного програмного забезпечення, співпраці чи освіти є плюсом, але більше не є вимогою; особи, які роблять внесок лише у таких сферах, більше не заохочуються подавати заявки. Детальнішу інформацію про право на подачу дивіться, будь ласка, на сторінці FAQ.

Процес відбору

Процес відбору у Програмі стипендій Вікіманії 2017 було оновлено після збору, обговорення і застосування відгуків від заявників та отримувачів стипендії, організаторів Вікіманії, Scholarship Committee та працівників ФВМ. У результаті, процес відбору 2017 року матиме три фази оцінки для визначення остаточних стипендіатів таким чином:

  1. Фаза 1 — Оцінка права на подачу заявки
    • Усі заявки будуть розглянуті працівником WMF і оцінені як нуль (відхилена) або один (допущена), заявка за заявкою, з використанням критеріїв відбору Фази 1. Усіх заявників буде сповіщено електронною поштою про те, чи їхня заявка пройшла чи ні, коли цю фазу розгляду буде закінчено.
  2. Фаза 2 — Детальна оцінка
    • Усі заявки, що пройдуть Фазу 1, будуть розглянуті більш детально Стипендійним комітетом, щонайменше двома рецензентами кожна. Кожен рецензент буде незалежно розглядати і оцінювати заявки згідно з критеріями відбору Фази 2, і таким чином буде сформовано фінальний бал кожної заявки.
  3. Фаза 3 — Фінальне затвердження на повну стипендію
    • Залежно від країни проживання, кожного заявника буде категоризовано до групи Глобальної Півночі чи Глобального Півдня, а загальну кількість стипендій буде поділено між Глобальною Північчю і Глобальним Півднем у співвідношенні 25% до 75%.
    • Для обох груп, залежно від «основної мовної спільноти у вікі», до якої належить заявник (за вказанням у самій заявці), заявники будуть поділені залежно від розміру активної спільноти редакторів у їх найбільш активному проекті Вікімедіа, який визначається за середньою кількістю активних вікімедистів за місяць (за період від вересня 2014 до вересня 2015 року). Стипендії буде розподілено рівномірно серед підгруп, що визначаються таким чином:
      • Велика мовна спільнота — Середня кількість активних вікімедійців на місцях більша, ніж 1000
      • Середня мовна спільнота — Середня кількість активних вікімедійців на місяці менша, ніж 1000, більша, ніж 100
      • Мала мовна спільнота — Середня кількість активних вікімедійців на місцях менша, ніж 100
      • Багатомовна спільнота — У цю категорію потраплять заявники, чий найбільш активний проект Вікімедіа — Вікісховище, Віківиди, Вікідані, Інкубатор, MediaWiki або Tool Labs (де найбільш активний проект — вказаний у заявці), оскільки мовні спільноти тут не є визначальними.
    • The WMF will determine the total budget available and make estimations on per-applicant costs (mostly based on travel costs that will vary depending on country). Top scoring Phase 2 applicants in each sub-group will be awarded a scholarship.
      • Серед заявників у межах 10% «граничного» балу перевага віддаватиметься заявникам не чоловічої статі.
        • «Граничний» бал буде балом останньої стипендії, наданої у кожній підгрупі
      • Невикористані стипендії будуть перерозподілені таким чином:
        • Для кожної підгрупи буде визначено мінімальний бал (для кожної підгрупи різний), нижче якого заявники не пройдуть фінальний відбір. Якщо у певній підгрупі виявляться неуспішні заявники з достатньо високим балом, невикористані стипендії будуть порівну розподілені на інші підгрупи.
        • Якщо неуспішні заявники з достатньо високим балом виявляться у всіх підгрупах, невикористані стипендії будуть розподілені в іншій групі (порівну в усіх підгрупах).
  1. Фаза 3 — Фінальне затвердження на часткову стипендію
    • Усіх заявників на часткову стипендію буде відсортовано за їх балом, тим, що опиняться вгорі, буде надано часткову стипендію.

Following the completion of Phase 3, a decision will be issued by e-mail to all remaining applicants as to whether their application has been successful or unsuccessful. Those with a successful application will be given the opportunity to confirm their attendance at Wikimania 2017 and their acceptance of the awarded scholarship. A few applicants will be placed on a waiting list; these applications may be awarded a scholarship at a later date depending on the acceptance rate of successful applicants and whether resource use by scholarship recipients is as estimated.

Критерії відбору

Фаза 1

Заявки будуть відхилені на Фазі 1, якщо відповідатимуть будь-якому з наступних критеріїв:

  1. Заявник отримував стипендію у 2014, 2015 чи 2016 році і не завершив свої звіт(и) після конференції.
  2. The applicant is a current or past grantee from any WMF Grant program and found to be non-compliant.
  3. Заявка повністю або частково складається із вмісту, що не стосується теми або є образливим.
  4. Заявнику не вдалося докласти достатніх зусиль для відповіді на запитання у формі заявки.
  5. Заявникові не вдалося підтвердити володіння англійською мовою на тому рівні, який дозволив би взяти участь у Вікіманії, конференції, що переважно проводиться англійською мовою. Необхідне знання англійської може бути продемонстроване у самій заявці або будь-як іще.
  6. Заявнику не вдалося продемонструвати жодного суттєвого внеску чи діяльності у Вікімедіа, яких було б достатньо для надання стипендії.
    • Приклади суттєвого внеску чи діяльності у Вікімедіа:
      • Активний дописувач проекту Вікімедіа (напр., Вікіпедії, Вікісховища чи Вікіджерел) з не менш, ніж 50 редагуваннями
      • Розробник коду Mediawiki, ґаджетів чи інстументів для проектів Вікімедіа
      • Залученість певного роду до роботи організації Вікімедіа (регіонального відділення, тематичної організації чи групи користувачів)
      • Чек'юзер, адмін, бюрократ, стюард чи OTRS-агент (дійсний чи колишній) у проекті Вікімедіа
      • Отримувач ґранту від Фонду Вікімедіа
      • Дослідник Вікімедіа
      • Учасник програми Вікімедіа (напр., GLAM або освітньої програми)
      • Учасник заходів, організованих Вікімедіа (напр., фотограф, що бере участь у «Вікі любить пам'ятки» [ВЛП], учасник віківишколів)
      • Організатор заходів Вікімедіа (напр., ВЛП, марафонів з редагування)

Працівники ФВМ залишають за собою право вилучити людей із списку через їх поведінку (у вікі або поза вікі). Наприклад, хто у списку заблокованих глобально або на якомусь заході.

Заявки, які не відповідають жодному критерієві відхилення, переходять у Фазу 2 для подальшої оцінки.

Фаза 2

Упродовж другої фази заявники будуть оцінюватися за двома вимірами: відповідний досвід та цінністю для спільноти — і кожен заявник отримає бали від нуля до десяти за кожним з критеріїв. Середнє з цих балів буде остаточною оцінкою заявника у Фазі 2. Ці критерії було обрано з метою виділити заявників, що мають видатний досвід у Вікімедіа і демонструють виключні здібності використовувати свій досвід і нові знання для збагачення своєї спільноти.

Відповідний досвід

Активність у проектах чи організаціях Вікімедіа (регіональних відділеннях, тематичних організаціях чи групах користувачів) свідчить, що заявник додасть цінності Вікіманії завдяки своєму досвіду й знанням, які він отримав від участі в проектах. Заявники заохочуються писати в своїх заявках про свій як онлайн, так і офлайн досвід.

Діяльність заявника оцінюватиметься за трьома вимірами:

  1. Співпраця — Рівень співробітництва з іншими особами чи організаціями у діяльності
  2. Вплив — Онлайн чи офлайн результати діяльності у Вікімедіа, описані кількісно чи якісно
  3. Лідерство у спільноті — Роль(і) і сфера діяльності у русі Вікімедіа, напр., участики, що працюють у комітетах або керівники проектів

На допомогу заявникам надаються такі приклади «Впливу». Однак заявники можуть наводити і свої приклади, окрім поданих нижче:

Онлайн вплив Офлайн вплив
Якісний
  • Підвищення поінформованості про важливість авторитетних джерел
  • Підвищення/покращення навичок дописувачів вікі (напр., організовані віківишколи)
  • Спрощення участі для читачів та нових/досвідчених редакторів (напр., створення чи участь на сторінках навчання у вікі)
  • Покращення можливостей редакторів бути продуктивнішими у вікі (напр., покращення чи створення нових функцій MediaWiki)
  • Підвищення поінформованості про проекти Вікімедіа через інші канали (напр., публікація статей у блогах чи газетах, або презентації на невікімедійних конференціях)
  • Покращення громадського сприйняття Вікімедіа як джерела надійної інформації (напр., виступ на тему процесів та політик Вікіпедії, що сприяють достовірності)
  • Сприяння гендерній, мовній чи географічній різноманітності поза вікі (напр., організація заходу, спрямованого на підвищення поінформованості про недостатню представленість певних груп чи мов)
  • Підвищення/покращення навичок волонтерів поза вікі (напр. організація заходу, де волонтери отримали знання щодо популяризації політик чи організацію заходів)
Кількісний
  • Ідентифікація/заповнення пробілів у матеріалах чи категоріях (напр., кількість нових/покращених статей з недовисвітлених чи відсутніх категоріях)
  • Надання авторитетних джерел редакторам (напр., отримання і поширення доступу до раніше закритих джерел)
  • Збільшення відвідуваності Вікімедіа через створення/покращення продукту, що надає доступ (напр., покращення QR-кодів або Kiwix для підтримки Вікіпедії офлайн)
  • Нові дописувачі (напр., кількість нових редакторів завдяки організації віківишколу)
  • Для організованих подій, кількість учасників, що відвідали подію Вікімедіа, організовану Вами (напр., для організаторів фотоконкурсів, кількість учасників конкурсу)
  • Для програм Вікімедіа, у яких Ви берете участь, кількість підтриманих учасників чи волонтерів (напр., для амбасадорів Освітньої програми Вікіпедії — кількість студентів за семестр)


Цінність для спільноти

Здатність ділитися досвідом та інформацією із ширшою спільнотою вказує на те, що у разі отримання стипендії, заявник зможе принести цей досвід і нові знання, отримані на Вікіманії, додому, таким чином збагативши свою рідну спільноту або країну. Заявники заохочуються писати і надавати приклади, що демонструють цю здатність; приклади можуть бути у звітах на вікі, дописах в особистих блоґах чи доповідях/презентаціях про те, чому вони навчилися на події, конференції чи дискусії.

Є питання?

За детальнішою інформацією про Стипендійну програму Фонду Вікімедіа перейдіть, будь ласка, на сторінку частих питань (ЧаПи).

Подача заявки

Щоб подати заявку на стипендію для відвідання Вікіманії 2017, будь ласка, надішліть заповнену форму заявки до 20 лютого 2017 року 23:59 UTC. Дуже рекомендуємо, щоб заявники прочитали увесь матеріал цієї сторінки і ЧаПи перед подачею заявки.

Applications for Wikimania 2017 WMF scholarships are now closed. The list of successful applicants can be found on meta:Grants:TPS/Wikimania scholars.